محصولات

بتن سخت

بتن دکوراتیو ،استامپی

ملات و ترمیم کننده

الیاف

اپوکسی و پلی یورتان

ماستیک ها و درزگیرها

چسب کاشی و چسب بتن

سیلر مات و براق بتن

آببندکننده بتن نفوذگر و پلیمری

عایق سفید و پوششهای رطوبتی

روان‌کننده بتن و ژل میکروسیلیس

پوشش های نما

چرا دژآب پلیمرآموزش و اجرای عملی محصولات در محل کارگاه


ارائه راه حل های تخصصی و به روز


ارائه مشاوره حرفه ایی ، پشتیبانی فنی و مهندسی


حضور در محل سایت وبازدید از محل پروژه


تعهد کاری ، تضمین کیفیت و جلب رضایت مشتری

انواع چسبهای کاشی و کاربرد آنها


 


چسب های سرامیکی دیواری 
ماده اصلی چسب کاشی دیواری معمولاً پلیمرها یا سیمان است.چسب های پلیمری فقط در برابر رطوبت مقاومند در حالی که چسب های ضد آب برای چسباندن صفحات (سرامیکی)دیواری و موزائیک ها به کار می روند بعضی از محصولات اکریلیکی در موقع خود گیری آمونیاک آزاد می کنند. سیمان های ضد رطوبت و سیمان های پلیمر دار هم برای استفاده داخلی مناسبند وهم خارجی و می توان آنها را در لایه نازک یا کلفت به کار برد چسباننده های سیمان پلیمر برای چسباندن مرمر ،گرانیت و تخته سنگ هایی که ضخامت آنها کمتر از ۱۵ میلیمتر باشد به کار می روند در محیط های شیمیایی چسب های اپوکسی کاربرد دارند.
در به کارگیری همه چسب های ذکر شده سطح زیرین باید تمیز وبه صورت اندود تازه روی آجرکاری یا بتن صاف شود وبه مدت ۲تا ۶ دقیقه رها شود تا خشک گردد؛ دیوار ساخته شده با تخته های گچی یا چوبی باید در فاصله های ۳۰۰ میلیمتری کاملاً محکم باشد تا لقی نداشته باشند. در کارهای تعمیر ونوسازی سطوح پوسته شده ورنگ ضخیم باید پاک شده سطوح نیز صیقلی و سنباده کاری شوند.
در صورتی که چسباننده دیواری ضدآب یا سیمانی می توان از آن به عنوان بتونه نیز استفاده کرد؛ همچنین بتونه های ضد آب دیگری در رنگ های مختلف وجود دارند که می شودآنها را نیز به کار برد . برای محل های بسیار مرطوب می توان از بتونه های اپوکسی استفاده کرد.


چسب های کاشی و سرامیک در دو نوع پودری و خمیری تولید می شوند.

چسب های پودری: این چسب برپایه مواد معدنی و شیمیایی تولید میشود و با استفاده از آنها می‌توان کاشی، سرامیک و سنگ را بر روی سطح صاف، آجری، کاشی، موزائیک، سیمانی و سنگی نصب نمود، به‌دلیل نوع ترکیبات و فرآوری‌ های صورت گرفته در زمان تولید باید از به‌کار بردن چسب‌های پودری بر روی سطوح گچی خودداری شود.
جهت استحکام بیشتر و بهتر و افزایش خواص شیمیایی و مکانیکی چسب از موادی به نام پرایمر یا همان چسب بتن استفاده میشود.
چسب های خمیری: دارای خاصیت چسبندگی بیشتری نسبت به چسب پودری هستند و به دلیل داشتن ترکیب شیمیایی متفاوت نسبت به چسب پودری از این چسب می‌توان علاوه‌ بر استفاده روی سطوح سنگی، سرامیکی ، کاشی، سیمانی و غیره بر روی سطوح گچی نیز قابل استفاده است. و به‌ علت جذب آب بالای کاشی‌های دیوار و جهت جلوگیری از تغییر رنگ در سطح لعاب کاشی توصیه میشود برای نصب این محصولات از چسب خمیری استفاده گردد.در صورت نیاز به نصب در محل حمام، دستشویی و سایر محل های مرطوب می‌توان با به‌کار بردن پرایمر یا چسب بتن برای پوشش زیر کار از این نوع چسب جهت استحکام و هم‌ عایق نمودن محل از رطوبت استفاده نمود.
مزایای استفاده از چسب کاشی:
سرعت بالا هنگام نصب: معمولا از ماله دندانه‌ دار برای استفاده از چسب کاشی در مساحت یک متر مربع استفاده میشود.
کیفیت بالا: استحکام در سال‌ های بعدی ،مقاومت در برابر زلزله و وزن بسیار کم و عایق رطوبتی نمودن سطح در محل های مرطوب یا شرجی
تنوع در اجرا: برای چسب کردن کاشی، موزاییک‌ های شیشه‌ ای، گرانیت های با سایز بزرگ ، نصب کاشی بر بستر جلا داده شده، بر دیوار خشک، بر روی کاشی‌های قدیمی، در محیط‌ های خارجی،محیط‌ های صنعتی و...  مورد استفاده قرار گیرد.
دلایل اقتصادی:استفاده از چسب کاشی با ماله دندانه دار باعث میشود مقدار کمتری و نازکتری از چسب کاشی نسبت به ملات ماسه و سیمان  استفاده شود. یک بسته ۲۰ کیلوگرمی از  چسب کاشی برای مساحت ۴ تا ۵ متر مربع مورد استفاده قرار گیرد.

مواد پایه چسب کاشی:

چسب های کاشی ملات نازک : این نوع چسب در مکان های مرطوب و مکان هایی که در معرض گرما هستند استفاده می شود.
چسب های کاشی پیش ترکیب شده:برای دیوار خشک مورد استفاده قرار میگیرد و نباید در مکان هایی که در معرض رطوبت طولانی مدت هستند استفاده شود.

 

انواع چسب کاشی بر اساس محل استفاده:

چسب کاشی دیوار:  این چسب قبل از خشک شدن شروع به نگه داشتن کاشی می کند. به این معنی ‌است که در هنگام استفاده لغزش کمتری اتفاق می افتد و اتصال را  آسانتر می کند.
چسب کاشی کف: این چسب کاشی به علت نیاز نداشتن به ترکیب و راحت بودن کار برای کف هستند. این چسب  قدرت اتصال بیشتری دارد و می تواند وزن بیشتری را تحمل کند.
انواع چسب کاشی بر اساس جنس:

چسب کاشی انعطاف پذیر
چسب کاشی ضد آب
چسب کاشی مقام در برابر دما
چسب کاشی اپوکسی

آشنایی با مسطح کردن سطح زیر کار 
سطح زیر کار در ساختمان های نوساز از آجر می باشد ، بنابراین برای مسطح کردن سطح زیر کار می بایستی شرایط زیر را رعایت کرد تا سپس بتوان با چسب هایی که در بالا ذکر گردید کاشی ها را با چسب به دیوار چسباند .
آماده سازی سطح زیر کار و پاک کردن سطوح دیوارها از مصالح قبلی مانند بتن و خرده آجرها و گرد و غبار .
سطوح قطعات ساختمان می بایستی از نظر ترازهای قائم و افقی ، باید کنترل شوند ، دیوار بنایی نباید بیش از ۱۰ میلیمتر از حالت شاقولی در یک طبقه خارج باشد و میزان انحراف در کل ساختمان نباید از ۳۰ میلیمتر بیشتر شود .
برآمدگی و فرو رفتگی در بدنه دیوار بنایی ، باید از ۱۰ میلیمتر کمتر باشد . انحراف از وضعیت تراز افقی نباید از ۲۰ میلیمتر در ۱۰ متر طول بیشتر باشد . برای تیغه ها میزان روا داری ، ۳ میلیمتر ارتفاع و ۱۰ میلیمتر در کل طول قطعه می باشد .
بندها باید تا عمق ۱۵ میلیمتر خالی و سطح دیوار با برس سیمی تمیز شود بلوک های مسطح باید دارای شیار باشد و گرنه باید سطح آنها تیشه کاری شود و با دریل در سطح آنها سوراخ هایی با قطر یک سانتیمتر و عمق ۲ سانتیمتر به فاصله ۷ سانتیمتر ایجاد گردد . زیر سازی بوسیله ملات ماسه و سیمان به صورت شانه ای انجام شود و سطح تراز باشد به دلیل اینکه کاشیکاری با چسب انجام می گردد . تا کاشی به راحتی نصب و تراز شود .


                                                                                                                                                                      دپارتمان فنی و تخصصی دژآب پلیمر