محصولات

بتن سخت

بتن دکوراتیو ،استامپی

ملات و ترمیم کننده

الیاف

اپوکسی و پلی یورتان

ماستیک ها و درزگیرها

چسب کاشی و چسب بتن

سیلر مات و براق بتن

آببندکننده بتن نفوذگر و پلیمری

عایق سفید و پوششهای رطوبتی

روان‌کننده بتن و ژل میکروسیلیس

پوشش های نما

چرا دژآب پلیمرآموزش و اجرای عملی محصولات در محل کارگاه


ارائه راه حل های تخصصی و به روز


ارائه مشاوره حرفه ایی ، پشتیبانی فنی و مهندسی


حضور در محل سایت وبازدید از محل پروژه


تعهد کاری ، تضمین کیفیت و جلب رضایت مشتری

در باره بتن سخت


 

                                                                                        ساختمان بتنی مدرن          تالار شهر بوستون

بِتُن (به فرانسوی: Béton) در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود. بتن ممکن است از انواع مختلف سیمان و نیز پوزولان‌ها، سرباره کوره‌ها، مواد مضاف، گوگرد، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره تهیه شود. همچنین در نحوه ساخت آن ممکن است حرارت، بخار آب، اتوکلاو، خلأ، فشارهای هیدرولیکی و متراکم‌کننده‌های مختلف استفاده شود.[۱] گاهی اوقات برای عوض کردن بعضی از خواص بتن، هنگام مخلوط کردن مواد، مقدار مواد افزودنی به آن اضافه می‌گردد. بتنی که تازه درست شده باشد شکل آن به صورت خمیری می‌باشد و بعد از این‌که در قالب ریخته شود، شکل قالب مشخص شده را به خود گرفته و بعد از مدت مشخصی، سفت شده و مقاومت مورد نیاز را کسب می‌کند. با توجه به گسترش و پیشرفت علم و پیدایش تکنولوژی‌های فراوان در قرن اخیر، شناخت بتن و خواص آن نیز توسعه قابل ملاحظه‌ای داشته‌است، به نحوی که امروزه شاهد کاربرد انواع مختلف بتن با مصالح مختلف هستیم که هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست. در حال حاضر انواع مختلفی از سیمانها که شامل پوزولانها، سولفورها، پلیمرها، الیافهای مختلف و افزودنیهای متفاوتی هستند، تولید می‌شوند

بتن ترکیبی از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن که ممکن است از انواع سیمان و پوزولان‌ها، سرباره کوره‌ها، مواد مضاف، گوگرد، مواد افزودنی، پلیمرها و الیاف تهیه شود. همچنین در آن ممکن است حرارت، بخار آب، اتوکلاو، خلأ، فشارهای هیدرولیکی و متراکم‌کننده‌ها استفاده شود.گاهی اوقات برای عوض کردن برخی خواص بتن، زمان مخلوط کردن مواد، مقدار مواد افزودنی به آن اضافه می شود. بتنی که تازه درست شده باشد شکل خمیری دارد و پس از این‌که در قالب ریخته شود، شکل قالب را به خود می گیرد و بعد از گذشت زمان مشخصی، سفت شده و مقاومت مورد نیاز را بدست می آورد.بتن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است.

 

 اجرای بتن سخت

بتن سخت
بتن سخت یک نوع سخت کننده سطح با پایه سیمان که از ترکیب مواد سخت معدنی و مصنوعی دانه بندی شده ،مانند کروندوم ، کوارتز، اکسید آلومینیوم ، بیندر پایه سیمانی ، ثابت کننده رنگهای معدنی تهیه می شود .بتن سخت پس از انجام زیرسازی مناسب بر روی بتن قابل اجرا است.بتن سخت یه دلیل داشتن مقاومت های سایشی،فشاری و خمشی بالا برای کفسازی سوله ها و کارخانه ها و انبارها و همچنین بدلیل تنوع در رنگ و مقامت بالا برای مسیرهای پر تردد و ترافیک سنگین از جمله پارکینگ ها بهترین گزینه است.

 

اجرای بتن سخت

بتن سخت در دو سیستم خشکه پاشی و سیستم ملاتی قابل اجرا می باشد.در اجرای بتن سخت ملاتی میزان مصرف پودر بتن سخت تا بیش از 5 برابر اجرای بتن سخت بصورت خشکه پاشی است.ضخامت بتن سخت در سیستم ملاتی بین 1 تا 2 سانتیمتر قابل اجرا خواهد بود که متناسب با نیاز می باشد.بتن سخت در رنگ های مختلف قابل اجراست.طول عمر بتن سخت میتواند آنقدر زیاد باشد که از بتن سخت با عنوان کفپوش زره ای یاد می شود.مقاومت بالای بتن سخت در برابر ترافیک سنگین چه از نظر تعداد تردد و چه از نظر میزان فشار وارده بر سطح بسیار بالا است لذا بتن سخت می تواند برای کفسازی محیط های با ترافیک سنگین پرکاربرد باشد.جزء اصلی تشکیل دهنده پودر بتن سخت، پودر ضد سایش است که از مقاومت بالایی برخوردار است از طرفی با بالابردن مقاومت بتن کف با استفاده از افزودنی های بتن مانند: روان کنده ها و الیاف جایگزین آرماتور، کف کفسازی شده با بتن سخت از چنان مقاومت بالایی برخوردار می شود که هیچ بار و فشاری قادر به تخریب آن نخواهد بود.

                                                             دپارتمان فنی و تخصصی دژآب پلیمر