بتن در دکوراسیون داخلی


 

            بتن در دکوراسیون داخلی

دژآبیهای عزیز: 

در نظر داشته باشید که این مطلب فقط واسه اطلاعات عمومی و آشنایی بیشتر با رنگ زیبای  بتن توسط بخش طراحی شرکت نوشته شده که یه جور زنگ تفریح هم محسوب میشهwink

  اول از هر چیزی دوست دارم راجع به رنگ زیبای بتن (طوسی ، خاکستری)  یکم بهتون اطلاعات بدم و از لحاظ روانشناسی با هم بررسیش کنیم.yes

رنگ خاکستر ی یا همون  طوسی از ترکیب رنگای  سیاه و سفیده و می تونیم بهش رنگ سایه هم بگیم ، چون مثل سیاه و سفید ظاهر نمی شه.

رنگ خاکستری رنگی کاملا خنثی و فاقد گرمیه. محافظی در برابر تأثیرات بیرونیه معمولا احساسات منفی ایجاد می کنه. مثلا ابرهای ضخیم، مه و دود خاکستری هستند. خاکستری، رنگ فراره و عدم تولید؛ چون نه سفیده و نه سیاه. این رنگ، دیواری در اطراف شخص می کشه.

رنگ خاکستری ممکنه برای برخی افراد گزینه بهتری نسبت به مشکی باشه، در حالی که به خودی خود هیچ قدرت محرک هوشی نداره، ولی با عقل و دانش و استحکام در ارتباطه. این رنگ نشانه ترس و فقدان احساساته و شفافیت و درخشندگی  رنگ ها رو کم می کنه. رنگ خاکستری, بی تفاوتی، عدم مشارکت و همکاری و سستی و تنبلی را در فرد به وجود میاره. در زمان جنگ و افزایش فشارهای روانی تمایل به این رنگ بیشتر می شه.

رنگ خاکستری پذیرای افکار جدیده و بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ارتباط برقرار می کنه. تحت تاثیر رنگ خاکستری، افراد با شخصیت، محترم، مسلط به خود و اهل عمل به نظر می رسن و شخصیت آن ها تا حدی اسرار آمیز، زیرک و جذاب جلوه می کنه. رنگ خاکستری حالتی از وقار، اقتدار، استقلال، اعتماد به نفس، خوداتکایی و  رسمی بودن رو نشون می ده و تا حدی با ابهت به نظر می رسه.

رنگ خاکستری متالیک برای معرفی کالاهای خیلی جدید و هنری استفاده می شه. این رنگ سرعت و شایستگی را نشان می دهد و نوید دهنده‌ تکنولوژی و پیشرفت های علمیه. رنگ خاکستری فرصت تجدید نظر و تغییر یک تصمیم بد به یک تصمیم خوب را به وجود میاره.

چکیده خصوصیات رنگ خاکستری:
1- خاکستری روشن شخصیت را با ثبات می کنهو در تغییر نگرش های عاقلانه و منطقی مفیده.
2- خاکستری تیره نشان دهنده‌ فقر، مشقت و سختیه.

این رنگ مظهر چشم پوشی از خوشی های دنیاست. کسانی که به این رنگ علاقه دارند در زندگی احساس رضایت  بیشتری دارن، خاکستری رنگ عقل است و جوانانی که به این رنگ اظهار علاقه می کنند در واقع خود را هم شأن و هم تراز اشخاص کهنسال می دانند و در زندگی احساس بی نیازی دارن.

enlightenedحالا میرسیم به اصل مطلب ...

کاربرد بتن خوشرنگ در دکوراسیون داخلی (سرد ولی جذااااب) :


 از تاثیرات روانی بتن در دکوراسیون داخلی منزل در خلق فضایی ظریف و ماهرانه استفاده کنیم. رنگ خاکستری به دلیل ماهیت خنثی یی که داره، توانایی ترکیب شدن با بیشتر رنگ ها رو داره و می تونه در فضای دکوراسیون داخلی خیلی زیبا به نظر بیاد، بتن بیشتر در دکوراسیون داخلی فضا  در سبک صنعتی رایج بوده ولی اخیرأ در سبکهای مدرن مینیمالیستی و حتی روستیک هم بکار میره.

اگر تا به حال به خاطر سرد بودن بتن از بکار بردنش در منازلتون صرفه نظر کردید باید خدمتتون عرض کنم که دوست عزیز کاملا در اشتباه بودید...

بتن دقیقا همون اندازه که سرده جذابیت بصری هم داره و اگه درست در طراحی استفاده بشه خیلی متفاوت تر از چیزیه که تا به حال تصورش رو داشتید.

حالا وقتشه که بتن رو بیشتر بشناسیم واز زاویه ی دیگه ای بهش نگاه کنیم که تا حالا ندیدیم ،واسه اینکه این متریال سرد و صنعتی رو مهمون فضای خونمون کنیم راه های زیادی وجود داره.

بتن در طراحی و اجرای بخش های مختلفی کاربرد داره و بنا به تمایل شما میتونه در دکوراسیون  استفاده بشه.

 

پارتیشن بتنی

     پارتیشن های بتنی 

 

یکی از جالب ترین مواردی که می شه برای کاربردهای بتن در دکوراسیون مثال زد پارتیشنها  هستن، دیوارهای جدا کننده  یا همون پارتیشنها می تونن بتنی باشن و شخصیت منزلتون رو به کلی تغییر بدن. پارتیشنهای بتنی به دلیل رنگ خنثی خاکستری به راحتی میتونن تقریبا  با تمام رنگها ست بشن و نظم یا تناقض فوق الاده ای رو به ما بدن و از لحاظ بصری متفاوت و مدرن دیده بشن.

 

 

دیوار کوبهای بتنی

 

دیوارکوبهای بتنی

دیوارکوب های بتنی

 

از موارد دیگه ای که مبشه به استفاده بتن در دکوراسیون داخلی  اشاره کرد دیوارکوب های بتنی هستند.بتن میتونه جای دیوارکوب ها وکاشی های خسته کننده وتکراری رو بگیره ویک انتخاب متمایز و منحصر به فرد باشه ، مزیت این دیوارکوب ها اینه که به این راحتی ها خراب شدنی نیستند و از باقی متریالها بیشتر عمر میکنند.بتن  در سرویس بهداشتی به دلیل طول عمر زیادی که داره و همخونیش با رنگ سفید گزینه ی جذابی میتونه باشه، البته از این دیوارکوبها میشه برای TV Wall و حتی اتاق خواب و... هم استفاده کرد.

 

          کانتر های بتنیکانترهای بتنی              کانترهای بتنی 

 کانتر هاو کنسولهای بتنی

اگر میخواید بتن رو به فضای آشپزخونه ببرید فقط کافیه که یه کانتر بتنی سفارش بدیدیا بسازید،این ایده ی خاص و فوق العاده از جنس این متریال سخت و متفاوت می تونه نمای متفاوتی به آشپزخونتون بده و نقطه ی شاخص آشپزخونتون باشه،بازهم باید به این موضوع دوباره اشاره کنم که استقامت بالای این محصولات در محیط هایی که سرو کارمون با آب بیشتره یکی از گزینه هاییه که میتونه تشویقمون کنه برای استفاده از این متریال سر سخت.

 

       گل و گیاو در حمام

       وان بتنی حمام

 

وان بتنی

برای اونهایی که به دنبال تمایز هستن  ودکوراسیون منزلشون رو به خاصترین شکل ممکن ترجیح میدن انتخاب بتن به عنوان متریال اصلی وان حمام کار عجیبی نیست ،ایده ی سفارش یک وان بتنی می تونه همون چیزی باشه که برای عوض کردن دکوراسیون حمامتون نیاز دارید . با چنین تغییری میتونید مطمئن باشید که یک فضای کاملا متفاوت وجدید رو تجربه می کنید، استفاده از گل و گیاه در فضای حمام و در کنار این متریال سخت هم میتونه فضا رو رویایی و لطیف کنه  وهم  جادوی ترکیب رنگ سبز و طوسی رو یکبار دیگه بهمون نشون بده.

 

 

                                                                                                                                                                                                   بخش طراحی شرکت دژآب پلیمر( مهندس باقری ) yes